Zabiegi na dłonie


Zabieg parafinowy na dłonie – regeneruje i nawilża skórę dłoni.

Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, w okresie jesienno-zimowym, zaleca się go także osobom mającym częsty kontakt z detergentami. Parafina zastosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi oraz otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał.

 

Manicure klasyczny to podstawowy profesjonalny zabieg pielęgnacyjny na dłonie, który polega na opracowaniu płytki paznokcia, usunięciu skórek, nadaniu odpowiedniego kształtu płytce oraz nałożeniu odżywki regenerującej. Jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, które chcą zadbać o dłonie i paznokcie, przywracając im nieskazitelny wygląd.

Manicure klasyczny jest doskonałym zabiegiem dla każdej kobiety. Bez względu na to, czy dana osoba preferuje naturalne, niepomalowane paznokcie, czy pokryte lakierem kolorowym. Zabieg można zakończyć tylko na nałożeniu odżywki na płytkę paznokcia (opcja: manicure klasyczny) lub rozszerzyć go o malowanie na jeden kolor, typu french lub ze zdobieniami (opcja: manicure z malowaniem).

Manicure z wycięciem skórek czy bez?

Manicurzystka zawsze dostosowuje rodzaj zabiegu do potrzeb dłoni i wymagań danej klientki. Może wykonać tylko odsunięcie skórek przy pomocy specjalnego dłutka z drzewa różanego lub wyciąć je cążkami. Zasadniczo u osób, które do tej pory wycinały skórki, kontynuuje się tę metodę, ponieważ mają one tendencję do szybszego narastania na płytkę.

 

Manicure klasyczny z malowaniem

Przebieg tego zabiegu jest podobny do wyżej opisanego zabiegu klasycznego, z tą różnicą, że w tym przypadku dokonuje się jeszcze pomalowania paznokci na wybrany kolor.

Manicure klasyczny z malowaniem daje wiele możliwości stylizacyjnych. Nie tylko pod względem kolorystycznym i użytych zdobień, ale także kształtu płytki. Pozwala podkreślić charakter klientki i upiększyć jej codzienny wizerunek.

Manicure wykonywany w naszym gabinecie charakteryzuje się dużą trwałością. Używamy profesjonalnych lakierów, włącznie z lakierem bazowych i tzw. topem, który nie tylko nabłyszcza płytkę i stanowi luksusowe uwieńczenie całego zabiegu, ale również wpływa na to, że lakier nie odpryskuje i się nie ściera.

 

Manicure hybrydowy to najtrwalszy manicure wykonywany na naturalne płytce. Jest znacznie trwalszy od malowania klasycznego. Do jego wykonania używa się specjalnych rodzajów lakierów w żelu, które utwardzane są w lampie UV i LED i nie wymagają dodatkowego czasu na wyschnięcie.

Manicure hybrydowy utrzymuje się około trzech tygodni. Lakier charakteryzuje się wysokim połyskiem i trwałością. Ma perfekcyjnie równy kolor. Nie ulega żadnym uszkodzeniom. Jedyne co może nam przeszkadzać po paru tygodniach od wykonania zabiegu to pojawiający się odrost w postaci naturalnej płytki. Ewentualne odpryskiwanie lub ścieranie się lakieru, w przypadku zdrowych paznokci, występuje bardzo rzadko – zazwyczaj pojawia się dopiero po trzech tygodniach, czyli wtedy, gdy klientka umawia się na kolejny zabieg.

Hybrydę polecamy wszystkim tym, którzy chcą cieszyć się idealnym manicurem jak najdłużej. Kobietom zabieganym, zapracowanym lub perfekcjonistkom.

 

Manicure japoński to niezwykły rodzaj pielęgnacji paznokci, który nadaje płytce wyjątkowy blask i powoduje, że dłonie wyglądają na bardzo zadbane i naturalnie piękne. Nie należy do zabiegów kolorowych. Otrzymywany wygląd płytki paznokcia można porównać do pomalowanej dobrą odżywką nabłyszczającą, ale w tym przypadku prezentuje się o wiele lepiej, bardziej naturalnie.

Manicure japoński jest zabiegiem zarówno dla kobiet,  jak i mężczyzn. Podczas zabiegu w płytkę paznokcia wciera się specjalną pastę z naturalną krzemionką, która nadaje paznokciom silnego blasku, odżywia je, poleruje, wygładza i wzmacnia. Odpowiednia technika polerowania sprawia, że efekt jest wyjątkowo silny i utrzymuje się aż do 3 tygodni.

Manicure japoński jest również doskonałym zabiegiem regeneracyjnym, który można zastosować w przerwach pomiędzy kolejnymi tipsami czy paznokciami żelowymi. Jest idealny dla zniszczonej, przesuszonej lub rozdwajającej się płytki. Pozwala uzyskać efekt naturalnie perfekcyjnych paznokci.

 

Manicure żelowy

Nie każda kobieta może pochwalić się długimi i mocnymi paznokciami. Niektóre osoby walczą z cienką, łamliwą i kruchą płytką. Choć krótkie paznokcie, które są odpowiednio wypielęgnowane i pomalowane na właściwe kolory, mogą prezentować się atrakcyjnie, to nie każda kobieta będzie z nich zadowolona i jest to całkowicie zrozumiałe. Długie i mocne paznokcie uchodzą przecież za synonim seksapilu i kobiecości.

Na szczęście można wykonać manicure żelowy, który pozwala  przedłużyć naturalną płytkę lub nadać jej atrakcyjniejszy kształt. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać wiele ciekawych zdobień, które nie nadają się na krótką płytkę.

Modelowanie paznokci żelem to jedna z najpopularniejszych metod manicure

 

 

Rekonstrukcja paznokci obgryzionych

Rekonstrukcja paznokci to profesjonalny zabieg, który ma na celu stworzenie nowego paznokcia, łudząco podobnego do naturalnego. Rekonstrukcji można dokonać na tipsie lub formie żelowej. Z tej usługi korzystają osoby, którym złamał się jeden lub kilka paznokci, lub które z powodu obgryzania mają krótką płytkę, a chciałyby ją przedłużyć.

Rekonstrukcja to również naprawa i wzmocnienie nadłamanego paznokcia.

Jak wygląda rekonstrukcja paznokcia?

W większości przypadków używa się żelu do manicure, który jest utwardzany w lampie. W ten sposób można wzmocnić całą płytkę, jeśli jest krucha, np. nakładając żel na cały paznokieć, lub stworzyć kształt paznokcia od nowa przy pomocy papierowej formy, na której rzeźbi się paznokcia z żelu, by następnie ściągnąć formę i uzyskać sztuczny paznokieć, łudząco podobny do naturalnego.

Naprawa paznokcia

Oferujemy rekonstrukcję lub naprawę pojedynczych paznokci.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

AGAT STUDIO URODY
ul. Gwardii Ludowej 1 lok.2, Gliwice
tel.: 508 345 500
e mail: biuro@agatstudio.pl

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 9:00 – 19:00
sob.: 8:00 – 14:00

Formularz kontaktowy