Kompleksowa pielęgnacja stóp


Znalezione obrazy dla zapytania zabieg podologiczny skalpelemPedicure leczniczy

Pedicure leczniczy jest profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym działającym leczniczo oraz profilaktycznie. Ten typ pedicure łączy w sobie zabiegi zarówno upiększające stopy i paznokcie, jak i poprawiające ich kondycję. Jest to kompleksowa usługa stosowana do leczenia dolegliwości związanych z odciskami, nagniotkami, modzelami oraz wrastającymi paznokciami. W skład zabiegu wchodzi również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci oraz pomoc w leczeniu popękanej skóry pięt. Niezwykłą zaletą pedicure leczniczego, jest to, że mogą z niego korzystać osoby chorujące na cukrzycę.

Podstawowy zabieg podologiczny jest podstawowym zabiegiem z zakresu pedicure leczniczego.

Zabieg rozpoczyna się od sprawdzenia aktualnego stanu stóp.

Diagnostyka stóp umożliwia wczesne wykrycie zmian, a co za tym idzie – krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie. Podczas podstawowego zabiegu podologicznego, podolog wyjaśnia pacjentowi przyczyny powstawania zaobserwowanych zmian, omawia proponowaną terapię oraz zaleca działania eliminujące możliwość ich powstawania (dobór właściwych preparatów, odciążeń itp.)

Podstawowy zabieg podologiczny polega na usunięciu zrogowaceń naskórka, obcięciu i oszlifowaniu paznokci, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu. Zabieg wykonywany jest bez tradycyjnej kąpieli stóp ale z zastosowaniem najnowszych metod podologicznych.

Po zabiegu zalecana jest indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa.

Specjalistyczny zabieg podologiczny  jest to cieszący się popularnością zabieg podologiczny polegający na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów około paznokciowych, usunięciu zrogowaceń, modzeli i odcisków, opracowaniu pękających pięt, nałożenie preparatu pielęgnacyjnego.

W Agat studio urody skutecznie i bezboleśnie usuwamy modzele, odciski i zrogowacenia za pomocą nowoczesnych metod i wysokiej jakości sprzętu już podczas pierwszej wizyty. Po usunięciu modzeli stosujemy odpowiednio dobrane opatrunki odciążające, które zamortyzują i zniwelują dolegliwości bólowe.

Znalezione obrazy dla zapytania modzele na piętach 

Modzel – jest to zmiana patologiczna najczęściej kształtu kolistego, czasem nieregularnego, barwy żółtej. Jest obszar nadmiernego pogrubienia i nagromadzenia się zrogowaciałego naskórka w jednym miejscu, spowodowanym deformacjami kostnymi, czasami powodują dolegliwości bólowe przy chodzeniu.

Modzele na stopach powstają najczęściej na skutek nierównomiernego, nadmiernego obciążenia stopy, długotrwałego tarcia oraz stałego ucisku na jeden obszar stopy. Najczęściej zlokalizowane są na paluchu, pod głowami kości śródstopia, piętach i krawędziach stopy. Pojawienie się modzeli związane jest z deformacją w układzie kostnym stóp (opadnięcie głów kości śródstopia), również źle dopasowane obuwie oraz zbyt częste usuwanie martwego naskórka w nieodpowiedni sposób może przyczynić się do powstania modzeli.

Odciski – są to obszary nadmiernie zrogowaciałego naskórka, powstają w miejscu ciągłego tarcia i ucisku spowodowanego np. nieprawidłowym obuwiem. Wywierany nacisk powoduje przedostanie się komórek w głąb skóry pobudzając w ten sposób ich dalsze wytwarzanie. Następnie pojawia się czop rogowy, mający ostry stożkowaty wierzchołek skierowany jest w głąb skóry, co może powodować podrażnienie zakończeń nerwowych i napadowy ból. Na powstawanie odcisków narażone są szczególnie osoby z płaskostopiem podłużnym oraz poprzecznym. Najczęstsza lokalizacja to podeszwa stopy, okolice pięty a także palce.

Usunięcie odcisku , nie spowoduje przyczyny jego powstawania. Deformacje kostne spowodują ponowne powstawanie odcisków, dlatego tak ważna jest zmiana butów na właściwe, dobranie do wad stopy indywidualnych wkładek ortopedycznych, zastosowanie indywidualnych odciążeń oraz amortyzacji, pielęgnacja stóp w gabinecie podologicznym.

 

Pękające pięty

Na skórze stóp możemy zaobserwować szczeliny często sięgające aż do skóry właściwej. Pięty bolą przy każdym kroku zdarza się że przez poraniony naskórek do organizmu wnikają bakterie i wirusy, bardzo łatwo wtedy o zakażenia. Oczywiście w takim przypadku nie obędzie się bez pomocy specjalisty. W gabinecie podologicznym pęknięcia zostaną odpowiednio opracowane i zabezpieczone specjalnym opatrunkiem z odciążeniem. Warto po zabiegu zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji domowej aby pęknięcia nie wracały. Należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego obuwia,a także dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne jeżeli stopy są nadmiernie obciążone.

Znalezione obrazy dla zapytania pękające stopy Do głównych przyczyn powstawania pęknięć na piętach możemy zaliczyć:

 • nadmierne gromadzenie się suchego naskórka w okolicy pięt,
 • deformacje stóp,
 • nadmierne obciążenie stóp wynikające z nadwagi,
 • brak lub stosowani niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp,
 • suchość stóp
 • złe obuwie
 • łuszczyca, zakażenia grzybicze

 

Klamry na wrastające paznokcie – są jedną z najlepszych metod korekcji paznokci wrastających lub wkręcających.  Głównym celem jest wyprostowanie paznokci i nadanie im prawidłowego toru wzrostu.

Jak długo należy nosić klamrę?
Klamrę ortonyksyjną nosi się w zależności od stopnia wrastania paznokcia od ok. miesiąca do kilkunastu miesięcy. Aby terapia była skuteczna, należy co kilka tygodni zgłosić się do podologa, który dokona korekty klamry i skontroluje stan i postępy terapii.

Zalety klamer:

 • nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu
 • nie są przeszkodą w uprawianiu sportu
 • przynoszą natychmiastową ulgę w stanach bolesności wywołanych wrastaniem
 • wyrastają wraz z paznokciem
 • zapewniają profilaktykę nawrotów po operacyjnym usunięciu paznokcia
 • przynoszą natychmiastową ulgę już przy pierwszej aplikacji klamry

 

Pedicure frezarkowy klasyczny  to zabieg polegający na opracowaniu stóp i paznokci. W ramach zabiegu wykonuje się kąpiel odświeżająco-rozmiękczającą stóp,  oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka przy pomocy specjalistycznego urządzenia – frezarki. Podczas zabiegu pracuje się także nad zlikwidowaniem przesuszonych i popękanych pięt. Dodatkowo opracowuje się paznokcie, czyli usuwa skórki, poprawia kształt paznokcia, skraca długość płytki. Na samym końcu maluje się paznokcie na jeden kolor lub pokrywa bezbarwną odżywką.

Pedicure frezarkowy jest doskonałą alternatywą dla starszej metody, w której wykorzystywano omegę. Obecnie użycie frezarki daje lepsze efekty. Skóra jest gładka, doskonale pozbawiona martwego naskórka i przesuszonych obszarów skóry.

 

 

Pedicure frezarkowy japoński polegający na dokładnym opracowaniu stóp frezarką oraz płytki paznokci. Zabieg przywraca stopom idealną gładkość i pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Paznokciom nadany jest kształt, skórki zostają usunięte na koniec paznokcie opracowane są metodą japońską.

Pedicure hybrydowy polecamy osobom, które nie mają czasu na malowanie paznokci u stóp. Zabieg przebiega dokładnie tak samo jak pedicure klasyczny, z tą różnicą, że zamiast malowania paznokci zwykłym lakierem stosuje się trwalszą metodę, czyli lakier żelowy (tzw. hybryda) utwardzany w lampie UV.

Pedicure hybrydowy upiększa stopy. Wygładza skórę, usuwa martwy naskórek, opracowuje płytkę paznokci, przywracając jej odpowiedni kształt i długość.  Lakier żelowy utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni, w nienaruszonym stanie. Ze względu na to, że jest utwardzany w lampie i nie musi wysychać, to polecamy go wszystkim klientkom, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, które chciałyby opuścić gabinet zaraz po zabiegu, bez czekania aż lakier wyschnie i bez obaw o to, że zakładane skarpetki lub buty zniszczą otrzymany efekt.

Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry stóp, w okresie jesienno-zimowym. Parafina zastosowana na stopy tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi oraz otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

AGAT STUDIO URODY
ul. Gwardii Ludowej 1 lok.2, Gliwice
tel.: 508 345 500
e mail: biuro@agatstudio.pl

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 9:00 – 19:00
sob.: 8:00 – 14:00

Formularz kontaktowy