makijaż permanentny


Codzienny makijaż wymaga od każdej kobiety nie tylko umiejętności, ale i poświęcenia mnóstwa czasu. Kiedy tego brakuje – najlepszym rozwiązaniem staje się makijaż permanentny.

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentów pochodzenia naturalnego do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Są one nietoksyczne oraz niealergizujące, a efekt utrzymuje się nawet do 3 lat. Z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśniania barwnika, a przy bardzo delikatnych makijażach pigment będzie szybciej zanikał, co należy uwzględnić przy wyborze kolorystyki.

Przeciwwskazania

Kiedy wykonanie makijażu permanentnego jest niemożliwe?

 • kiedy zmagasz się z cukrzycą (jeśli jest uregulowana – zabieg może zostać wykonany);
 • jeśli przyjmujesz leki sterydowe (powoduje to trudniejsze gojenie ran);
 • jeśli masz łuszczycę (można wywołać rzut łuszczycowy);
 • przy czynnych zmianach skórnych – bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych;
 • przy infekcjach, stanach podgorączkowych;
 • jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe;
 • kiedy zmagasz się z bielactwem (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska);
 • w przypadku ciąży;
 • przy chorobach siatkówki i rogówki oka.

Postępowanie przed zabiegiem

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu ustalenia preferencji dotyczących kształtu i koloru. Przed wykonaniem pigmentacji wykonywany jest rysunek wstępny, dzięki któremu Klientka ma szansę zapoznać się ze zbliżonym efektem końcowym. Zawsze pod uwagę brane są takie kryteria jak: symetria, kształt, naturalny kolor oraz przyzwyczajenia Klientki.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia – jest to zupełnie normalny objaw, który szybko ustępuje. Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne, nowoczesne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania prawie do zera. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa od 1h do 2h. Już następnego dnia można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Postępowanie po zabiegu

 • 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie skóry specjalnym kremem lub maścią – my rekomendujemy  Alantan.
 • 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.
 • W przypadku osób z tendencją do opryszczek zalecane jest zażywanie leków antywirusowych Heviran oraz maści Zovirax w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym okresem gojenia. Przez pierwsze dni po zabiegu zalecamy, by unikać opalania i korzystania z sauny.
 • 3-4 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Cena korekty to 50 zł  pod warunkiem że zostanie wykonana do 5 tygodni po zabiegu. Termin korekty rezerwowany jest bezpośrednio po zabiegu. W innych przypadkach jest to koszt ok. 200-300 zł.
 • Po roku od daty wykonania zabiegu ponowny makijaż permanentny – nazywany dopełnieniem – wycenia się na połowę wartości aktualnej ceny zabiegu. Dopełnienie makijażu można również wykonać po dłuższym okresie niż rok w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu.

 

Najczęściej wykonywanym i wybieranym jako pierwszy jest makijaż permanentny brwi. I taki makijaż możemy zrobić na dwa sposoby.

Permanentne brwi  – metoda cienia (cieniowania, ombre)
Tu możemy pozwolić sobie na bardziej radykalną zmianę naturalnego kształtu, podniesienie łuku, nadanie lekko złamanego kształtu (tzw. brwi mewki), pogrubienie brwi u nasady. Taka zmiana korzystna jest dla kobiet, które nie są zadowolone ze swojego naturalnego kształtu, bo ich brwi są proste, męskie, zbyt krzaczaste, nieregularne, mają tendencję do schodzenia w dół (tzw. sowie brwi) lub Pań które w ogóle nie mają brwi. Metoda nadaje się dla każdej klientki, i błędna jest opinia, że jest to metoda mocna i nienaturalna. Wszystko zależy od użytych pigmentów do danego typu urody oraz oczekiwań klientki. Przerysowane i mocny efekt utrzymuje się jedynie przez kilka dni po zabiegu. Po wygojeniu, metoda cienia pozostawia na skórze delikatny cień w nadanym kształcie. Utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż piórkowa, bo od 1 roku nawet do 3 lat.   

Permanentne brwi  – metoda piorkowa (włoskowa, microblading, mikrowłoskowa)
Idealna dla uzyskania bardzo delikatnego efektu, uzupełniamy tylko brakujące włoski, podkreślamy naturalny kształt, ewentualnie delikatnie wydłużamy końcówki. Metoda ta utrzymują się znacznie krócej, bo około roku, ale daje bardzo naturalny efekt.

Należy jednak pamiętać, że nie jest ona przeznaczona dla każdej klientki. Nie nadaje się jako technika korekcyjna dla innych metod. Powinna być  raczej stosowana jako rekonstrukcja niewielkich ubytków brwi. Niekorzystnie wygląda przy całkowitym braku włosków lub w jednostkach chorobowych skóry (alopecją i inne). Podobnie jest przy ciężkich, tłustych skórach – słabo się utrzymuje i często nieładnie wybarwia, włos który bezpośrednio po pigmentacji jest idealnie ostry i niemalże nie do odróżnienia w porównaniu z prawdziwym, po wygojeniu robi się blady i nieco rozmyty, przez co staje się mniej realistyczny. W miarę upływu czasu ten efekt się pogłębia. Mieszanie tej techniki z technika cieniowania też budzi sporo zastrzeżeń, głównie z uwagi na różną trwałość obu tych metod.

Pomimo niedoskonałości tej techniki uważam ją za pewien przełom w makijażu permanentnym. Doskonała dla Pań, którym popularny makijaż permanentny brwi się nie podoba.  Idealnie sprawdza się jako uzupełnienie punktowo brakujących włosków. Często metoda piórkowa to początek przygody z makijażem permanentnym. 

Makijaż permanentny oczu

To sposób na piękne spojrzenie – zawsze i wszędzie, bez konieczności sięgania po kredkę do malowania, a nawet tuszowania rzęs, jeśli akurat nie masz na to czasu lub ochoty. Poza tym kreski na powiekach optycznie otwierają oko. Zobacz, jakie efekty można dzięki nim uzyskać.

Zagęszczenie linii rzęs

Robiąc cienką kreskę na górnej powiece, sprawiamy, że rzęsy wyglądają na bardziej gęste. Jeśli nie malujesz się na co dzień mocno, to doskonały sposób na dodanie uroku spojrzeniu. Kreskę można poprowadzić tak, aby lekko unieść opadające kąciki oczu – wtedy cała twarz wyda się weselsza.

Kreska a la makijaż

Jeśli lubisz mocny makijaż i codziennie stosujesz eyeliner lub kredkę, kreskę można poprowadzić troszkę mocniej – na stałe będzie zdobić twoje spojrzenie!

Optyczne powiększenie oka

Rysując bardzo cienką linię wzdłuż dolnej linii rzęs, optycznie otworzymy oko. To też doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają bardzo cienkie i jasne rzęsy na dolnej powiece, aby optycznie je zagęścić.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

AGAT STUDIO URODY
ul. Gwardii Ludowej 1 lok.2, Gliwice
tel.: 508 345 500
e mail: biuro@agatstudio.pl

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia:
pon. – pt.: 9:00 – 19:00
sob.: 8:00 – 14:00

Formularz kontaktowy